Jsou chvíle, kdy se žaludečním obtížím spojeným s překyselením žaludku nevyhnete. Antacidum obsahující uhličitan vápenatý a hořečnatý dokáže rychle neutralizovat nadbytek žaludeční šťávy tím, že ji přemění na vodu a další tělu přirozené látky. Rennie řeší přímo příčinu problému - kyselinu ve vašem žaludku - a pomáhá mírnit projevy refluxu žaludeční šťávy. Působí přímo v žaludku.
Rennie lze užívat ve dne i v noci k rychlému zmírnění bolestivých projevů. Bližší informace o kompletní řadě přípravků Rennie.
Jak předcházet překyselení žaludku?
Jezte dostatek vlákniny. Zdravé a vyvážené zažívání vyžaduje konzumaci různých druhů vlákniny, například hnědé rýže, celozrnného chleba, ovoce, zeleniny a obilovin. Dejte si ale pozor na nadměrný přísun – přílišné množství vlákniny může způsobit nadýmání a zažívací problémy.
Důkladně rozžvýkejte každé sousto, větší kusy jídla tráví žaludek déle. Snažte se při jídle sedět.
Tučná nebo průmyslově vyrobená jídla se tráví mnohem déle. Omezení mastných smažených pokrmů sníží zatížení žaludku. Zkuste jíst více libového masa a ryb, pít nízkotučné mléko a smažené pokrmy vyměnit za grilované. Koření lze nahradit bylinkami. Kyselinotvorné nápoje, jako je například káva, mohou zažívání také zhoršovat.
Velké porce žaludek roztahují a zvyšují tlak v místě, kde se na žaludek napojuje jícen. To pak vede k žaludečním obtížím spojeným s překyselením. Zkuste si dát šest menších pokrmů denně namísto tří velkých. Eliminujete tím přeplněnost žaludku a zabráníte tvorbě nadměrného množství žaludeční šťávy.
Chcete se o překyselení žaludku dozvědět více? Přečtěte si více informací o projevech a příčinách překyselení žaludku.