Léčba pálení žáhy

Jak předcházet pálení žáhy?

Rennie začíná působit již od 40. vteřiny. Když vás postihne pálení žáhy, Rennie nepříjemné a bolestivé symptomy rychle zmírní.

Rennie řeší problém kyselého obsahu žaludku - při jeho refluxu tak nedochází k poškození jícnové sliznice. Působí lokálně.

Antacidum Rennie obsahující uhličitan vápenatý a hořečnatý rychle neutralizuje nadbytek žaludeční kyseliny a přeměňuje ji na vodu a další přirozené látky. Rennie lze užívat kdykoliv podle potřeby k rychlému zmírnění projevů pálení žáhy a překyselení žaludku.

Informace o celé řadě přípravků Rennie.

Rennie dokáže pomoci i od silných příznaků pálení žáhy.

Jak předcházet pálení žáhy?

Pálení žáhy postihne čas od času snad každého z nás. Zde je několik tipů, jak docílit rychlé úlevy:

  • Tři hodiny po jídle, kdy tvorba žaludeční šťávy dosahuje vrcholu, si nelehejte. Gravitace pomáhá ve vzpřímené poloze udržovat obsah žaludku na svém místě.
  • Pokud se vám pálení žáhy zhoršuje po cvičení, zkuste vypít dostatečné množství vody, které podpoří hydrataci i trávení. Chcete-li se vyhnout pálení žáhy, je dobré s cvičením začít alespoň dvě hodiny po jídle.
  •  Nenoste upnuté oblečení, zejména v oblasti pasu. Může vyvíjet tlak na váš žaludek a tím spustit pálení žáhy.
  • Pálení žáhy může spouštět mastné, tučné jídlo, proto se snažte nepříjemným projevům předcházet konzumací spíše libového masa a menších porcí. Vhodné je vyhnout se také kyselým a pikantním potravinám (např. grapefruitům, pomerančům, rajčatům, octu apod.). K pálení žáhy může přispět také konzumace alkoholu, kofeinu a sycených nápojů (zejména kolového typu).
  • Příčiny a důsledky pálení žáhy mohou být u každého jiné. Zkuste si vést záznamy o projevech, které pociťujete, abyste zjistili, co vás ovlivňuje nejvíce.

Několik tipů pro úlevu od překyselení žaludku v noci::

  • Od pálení žáhy ve spánku vám může pomoci vyšší podložení hlavy. Tato poloha pomáhá zabraňovat zpětnému toku žaludeční šťávy do jícnu.
  • Zkuste bylinný čaj – na uklidnění žaludku jsou nejlepší zázvor, heřmánek nebo pampeliška.
  • Dbejte na to, co před spaním jíte a pijete – alkohol může uvolňovat jícnový svěrač, což vede ke zpětnému toku žaludeční šťávy do jícnu. Snažte se večer vyhýbat mastným a kořeněným pokrmům, kofeinu a syceným nápojům.
  • Stres může vést ke zvýšené produkci žaludeční šťávy a zintenzivňovat pálení žáhy. Zkuste zmírnit každodenní stres tím, že si večer dopřejete relaxační koupel nebo si přečtete dobrou knihu. Aspoň hodinu před spaním vypněte veškerá elektronická zařízení - modré světlo totiž potlačuje produkci tzv. spánkového hormonu, melatoninu, který má potenciálně pozitivní účinky na GERD.

Chcete se o pálení žáhy dozvědět více? Přečtěte si více informací o příčinách a důsledcích pálení žáhy.

Příčiny a důsledky
pálení žáhy >