Tipy, jak bojovat se stresem: nejlepší činnosti, které můžete provozovat ještě dnes

Tipy, jak bojovat se stresem: nejlepší činnosti, které můžete začít dělat ještě dnes

Na pálení žáhy nebo na překyselení žaludku se může významně podílet stres - o důvod víc, proč v rámci boje se stresem začít žít zdravě.

Hledání nových způsobů zvládání stresových situací a relaxace naštěstí nemusí nutně stát obrovské množství času a peněz. Celou řadu věcí, které vám v životě uleví od stresu, můžete začít dělat už dnes.

Rennie vám ukáže několik skvělých věcí, kterými můžete své napětí zmírnit...

1. Snažte se chodit ven a více se hýbat

Stresové situace mohou ve vašem těle zvyšovat hladinu hormonů, například kortizolu a adrenalinu.

V historii vývoje člověka sloužila tato reakce jako mechanismus, který nám umožňoval být ve střehu před nebezpečím a aktivovat reakci „bojuj nebo uteč“.

Ve 21. století ale v každodenním životě nenajdeme mnoho případů, které by vyžadovaly podobnou fyzickou reakci na stresovou situaci. O důvod víc, proč nadbytek stresových hormonů minimalizovat.

Nemusíte běhat dlouhé kilometry ani trávit nekonečné hodiny v posilovně, abyste cítili ten blahodárný účinek. Zde je několik jednoduchých tipů pro zmírnění napětí…

Chůze: i malá procházka dokáže zmírnit stres, navíc při ní spálíte přebytek energie a zajistí vám fyzický únik od věcí, které vás v životě štvou.

Zvedání činek: endorfiny, které pomáhají mírnit stres, se vyplavují při každé fyzické aktivitě, ale platí, že čím dynamičtější aktivita, tím větší úleva. Zvedání činek namáhá svalová vlákna, tím dochází ke zvýšenému uvolňování endorfinů a vy se pak cítíte mnohem lépe.

2. Nezapomínejte dostatečně spát

Pro mnoho lidí může být hlavní příčinou stresu nedostatek spánku.


Před spaním se snažte vyčistit si hlavu od celodenního stresu, sledujte například televizi, přečtěte si knihu nebo si jen tak odpočiňte v křesle. Telefon ani notebook už ale nezapínejte - dochází tím ke stimulaci nervové soustavy a hůře by se vám usínalo.

Také byste měli každý den chodit spát ve stejnou dobu, aby vaše hlava i tělo uvykly očekávané spánkové rutině a vy jste mohli pohodlně usnout.

3. Buďte s přáteli a s rodinou

Ačkoliv třeba budete muset oželet jarní úklid nebo ostatní domácí povinnosti, při trávení času s blízkými a rodinou se uvolníte a pomůže i to, když se jim svěříte se svými obavami a úzkostmi. I vy se o své okolí zajímejte a uvidíte, že se budete cítit spokojeněji.

Samozřejmě ale platí, že pokud vám vaše duševní i fyzické zdraví dělá starosti, obraťte se raději na svého lékaře, aby vám poradil, jak postupovat dál.

  • Snídaně v pohybu: jednoduše a zdravě
  • EXISTUJE ROZDÍL MEZI JÍCNOVÝM REFLUXEM A PŘEKYSELENÍM ŽALUDKU?
  • Tipy, jak bojovat se stresem
  • CO ZPŮSOBUJE PÁLENÍ ŽÁHY
Alt text

Snídaně v pohybu: jednoduše a zdravě

Ačkoliv je snídaně považována za nejdůležitější jídlo dne, mnozí z nás ji často obětují a raději si ještě několik minutek přispí.

Ranní spěch však nutně nemusí znamenat, že zůstanete bez snídaně.

Spolu s Rennie se podíváme na báječné snídaně, které se dají připravit během okamžiku a zvládnete si je vzít s sebou při dobíhání autobusu...

Číst více
Alt text

EXISTUJE ROZDÍL MEZI JÍCNOVÝM REFLUXEM A PŘEKYSELENÍM ŽALUDKU?

Termíny "reflux žaludeční šťávy" a "překyselení žaludku" se poměrně často zaměňují a lidé často ani nevědí, jaký je mezi nimi vlastně rozdíl.

Ale ve skutečnosti je mezi nimi rozdílů hned několik. Překyselení žaludku není jen slabší formou refluxu, jak se mnozí domnívají.

Rennie se na tyto dva problémy důkladně podívalo a sestavilo tuto příručku, která vám vysvětlí hlavní rozdíly.

Číst více
Alt text

Tipy, jak bojovat se stresem

Na pálení žáhy nebo na překyselení žaludku se může významně podílet stres - o důvod víc, proč v rámci boje se stresem začít žít zdravě.

Hledání nových možností relaxace a zvládání stresových situací nemusí nutně stát obrovské množství času a peněz. Celou řadu věcí, které vám v životě uleví od stresu, můžete začít dělat už dnes.

Rennie vám ukáže několik skvělých věcí, kterými můžete své napětí zmírnit...

Číst více
Alt text

CO ZPŮSOBUJE PÁLENÍ ŽÁHY

Pálení žáhy denně ovlivňuje tisíce lidí a pro některé z nich představuje až extrémně nepříjemný pocit.

Pálení žáhy vzniká často následkem refluxu žaludeční šťávy do jícnu a pociťujeme je jako pálení v hrudi nebo hrdle.

Pálení žáhy vnímáme různě - od pocitu pálení na hrudi po kyselou chuť vzadu v krku. Problém nejčastěji nastává po požití určitých potravin, které mnozí z nás konzumují denně.

Číst více