Tři zdravé snídaňové šťávy z ovoce a zeleniny

Snídaně a trocha pohybu: jednoduché a zdravé recepty a nápady

Snídaně se často považuje za nejdůležitější jídlo dne. Mnozí z nás je však opomíjejí, protože raději zamáčknou budík a ještě si přispí pět minut pod peřinou navíc.

Jenže to, že ranní rutina probíhá spíše ve shonu než v poklidu, ještě neznamená, že si nemůžete dát zdravou snídani.

Spolu s Rennie se podíváme na báječné snídaně, které se dají připravit během okamžiku a zvládnete si je vzít s sebou při dobíhání autobusu...

Ovocné a zeleninové smoothie

Pokud sledujete internet, televizi, nebo jste v kontaktu se svými přáteli, jistě vám neuniklo, že smoothie jsou nyní velmi oblíbené.

Když si je připravíte na začátku dne nebo ještě večer a odložíte do lednice, můžete svůj den nakopnout zdravě i po cestě do práce.

Žena, jak se dívá na své hodinky

Pokud vás trápí pálení žáhy nebo překyselení žaludku, zkuste do svých nápojů nedávat kyselinotvorné ovoce, jako jsou například pomeranče nebo citróny, a zaměřit se spíše na zásadotvornější přísady, například na zeleninu, včetně brokolice a celeru, a ovoce, například banány.

A co chuť? Neexistují žádná pravidla, proto experimentujte, dokud nenajdete něco, co vám bude absolutně vyhovovat! Najdou se samozřejmě určité stálice, například jahody a banán nebo jablko a mango, ale lidé se už nebojí používat ani zeleninu, jako je třeba kapusta a špenát. Jsou totiž velmi výživné.

Máte-li rádi zelená smoothie, zkuste zeleninu co pár týdnů obměňovat. Smoothie vás díky tomu neomrzí a máte záruku, že vždycky ochutnáte něco nového a senzačního.

Snídaňový nanuk

Počkat! Nikam nechoďte! Domácí nanuky představují zdravý a osvěžující způsob, jak nastartovat svůj den.

Stačí si opatřit nanukovou formu, naplnit ji bio jogurtem a trochou ovoce a celé to šoupnout do mrazničky. Brnkačka!

A ráno máte dokonalou pochoutku na cestu.

Toust s burákovým máslem

Mnoho jednodušších věcí, než je bagel nebo toust s burákovým máslem, už nenajdete - a navíc se jedná o skvělý začátek nového dne.

Připravte si jej ještě večer, zabalte do potravinové fólie a nechte přes noc v lednici. Můžete si ho sníst na cestě do práce, případně si ho nechat na pracovišti a nastartovat den chutnou dávkou proteinů.

Vaječné muffiny

Vaječné muffiny jsou v podstatě takové menší omelety, které si můžete připravit předem. Navíc se dají jíst teplé i studené.

Připravte si tradiční směs na omeletu, přidejte zdravou náplň dle vlastní chuti (např. bobulové plody, špenát, mandle atd.) a ve formě na muffiny jí naplňte rovnoměrně jednotlivé pozice. Pečte v troubě asi 15 minut na 200 °C, nebo dokud nebudou na dotyk pevné. Nechte je zchladnout a pak dejte do lednice.

Inspirace je všude spousta, tak se nenechte svírat konvencemi „tradičních“ snídaňových pokrmů. Experimentujte a zkoušejte, co vám vyhovuje nejvíce. Jedině tak budete mít zaručeně dobrý start do nového dne.

  • Snídaně v pohybu: jednoduše a zdravě
  • EXISTUJE ROZDÍL MEZI JÍCNOVÝM REFLUXEM A PŘEKYSELENÍM ŽALUDKU?
  • Tipy, jak bojovat se stresem
  • CO ZPŮSOBUJE PÁLENÍ ŽÁHY
Alt text

Snídaně v pohybu: jednoduše a zdravě

Ačkoliv je snídaně považována za nejdůležitější jídlo dne, mnozí z nás ji často obětují a raději si ještě několik minutek přispí.

Ranní spěch však nutně nemusí znamenat, že zůstanete bez snídaně.

Spolu s Rennie se podíváme na báječné snídaně, které se dají připravit během okamžiku a zvládnete si je vzít s sebou při dobíhání autobusu...

Číst více
Alt text

EXISTUJE ROZDÍL MEZI JÍCNOVÝM REFLUXEM A PŘEKYSELENÍM ŽALUDKU?

Termíny "reflux žaludeční šťávy" a "překyselení žaludku" se poměrně často zaměňují a lidé často ani nevědí, jaký je mezi nimi vlastně rozdíl.

Ale ve skutečnosti je mezi nimi rozdílů hned několik. Překyselení žaludku není jen slabší formou refluxu, jak se mnozí domnívají.

Rennie se na tyto dva problémy důkladně podívalo a sestavilo tuto příručku, která vám vysvětlí hlavní rozdíly.

Číst více
Alt text

Tipy, jak bojovat se stresem

Na pálení žáhy nebo na překyselení žaludku se může významně podílet stres - o důvod víc, proč v rámci boje se stresem začít žít zdravě.

Hledání nových možností relaxace a zvládání stresových situací nemusí nutně stát obrovské množství času a peněz. Celou řadu věcí, které vám v životě uleví od stresu, můžete začít dělat už dnes.

Rennie vám ukáže několik skvělých věcí, kterými můžete své napětí zmírnit...

Číst více
Alt text

CO ZPŮSOBUJE PÁLENÍ ŽÁHY

Pálení žáhy denně ovlivňuje tisíce lidí a pro některé z nich představuje až extrémně nepříjemný pocit.

Pálení žáhy vzniká často následkem refluxu žaludeční šťávy do jícnu a pociťujeme je jako pálení v hrudi nebo hrdle.

Pálení žáhy vnímáme různě - od pocitu pálení na hrudi po kyselou chuť vzadu v krku. Problém nejčastěji nastává po požití určitých potravin, které mnozí z nás konzumují denně.

Číst více