Člověk reagující na pálení žáhy způsobené refluxem žaludeční šťávy

Léčba jícnového refluxu

Jak zabránit refluxu žaludeční šťávy? 

Rennie je rychle účinkující léčivý přípravek na pálení žáhy a překyselení žaludku. Když vás postihne pálení žáhy, Rennie nepříjemné a bolestivé symptomy rychlé zmírní.

Rennie řeší problém kyselého obsahu žaludku - při refluxu tak nedochází k návratu kyselého obsahu žaludku a tím k poškození jícnové sliznice. Rennie působí lokálně.

Antacidum Rennie obsahující uhličitan vápenatý a hořečnatý rychle neutralizuje nadbytek žaludeční kyseliny a přemění ji na vodu a další přirozené látky. Rennie lze užívat kdykoliv podle potřeby k rychlému zmírnění projevů pálení žáhy a překyselení žaludku.

Jak zabránit refluxu žaludeční šťávy?

Rennie na nočním stolku

Pokud stejně jako mnoho dalších trpíte jícnovým refluxem, žádný strach: stačí několik menších úprav životního stylu a projevy se zmírní. A nezapomínejte: rychlé a účinné léčivé přípravky proti symptomům gastroezofageálního refluxu jsou v lékárnách k dispozici i bez předpisu.

Jídlo a pití: Zkuste při jídle sedět, sousta důkladně rozžvýkat a nikam nespěchat. Koření vyměňte za bylinky a jezte vařenou zeleninu, jogurty, libové maso a ryby.

Konzumace citrusových plodů nemusí kvůli jejich kyselosti dělat při jícnovém refluxu dobře, ale hrušky, jablka, broskve a banány jsou k žaludku šetrnější. Reflux žaludeční šťávy může vyvolávat i nadměrná konzumace alkoholu.

Spánkové návyky: Zvýšená polohy hlavy během spánku může podráždění žaludečními šťávami zmírnit. Je to dáno tím, že zvýšená poloha hlavy pomáhá bránit toku žaludeční šťávy do oblasti hrudi.

Využívání gravitace: Tři hodiny po jídle, kdy tvorba žaludeční šťávy dosahuje vrcholu, si nelehejte. Gravitace totiž pomáhá udržovat obsah žaludku na svém místě.

Chcete se o refluxu žaludeční šťávy dozvědět více? Přečtěte si více informací o symptomech a příčinách refluxu žaludeční šťávy.

  • Snídaně v pohybu: jednoduše a zdravě
  • EXISTUJE ROZDÍL MEZI JÍCNOVÝM REFLUXEM A PŘEKYSELENÍM ŽALUDKU?
  • Tipy, jak bojovat se stresem
  • CO ZPŮSOBUJE PÁLENÍ ŽÁHY
Alt text

Snídaně v pohybu: jednoduše a zdravě

Ačkoliv je snídaně považována za nejdůležitější jídlo dne, mnozí z nás ji často obětují a raději si ještě několik minutek přispí.

Ranní spěch však nutně nemusí znamenat, že zůstanete bez snídaně.

Spolu s Rennie se podíváme na báječné snídaně, které se dají připravit během okamžiku a zvládnete si je vzít s sebou při dobíhání autobusu...

Číst více
Alt text

EXISTUJE ROZDÍL MEZI JÍCNOVÝM REFLUXEM A PŘEKYSELENÍM ŽALUDKU?

Termíny "reflux žaludeční šťávy" a "překyselení žaludku" se poměrně často zaměňují a lidé často ani nevědí, jaký je mezi nimi vlastně rozdíl.

Ale ve skutečnosti je mezi nimi rozdílů hned několik. Překyselení žaludku není jen slabší formou refluxu, jak se mnozí domnívají.

Rennie se na tyto dva problémy důkladně podívalo a sestavilo tuto příručku, která vám vysvětlí hlavní rozdíly.

Číst více
Alt text

Tipy, jak bojovat se stresem

Na pálení žáhy nebo na překyselení žaludku se může významně podílet stres - o důvod víc, proč v rámci boje se stresem začít žít zdravě.

Hledání nových možností relaxace a zvládání stresových situací nemusí nutně stát obrovské množství času a peněz. Celou řadu věcí, které vám v životě uleví od stresu, můžete začít dělat už dnes.

Rennie vám ukáže několik skvělých věcí, kterými můžete své napětí zmírnit...

Číst více
Alt text

CO ZPŮSOBUJE PÁLENÍ ŽÁHY

Pálení žáhy denně ovlivňuje tisíce lidí a pro některé z nich představuje až extrémně nepříjemný pocit.

Pálení žáhy vzniká často následkem refluxu žaludeční šťávy do jícnu a pociťujeme je jako pálení v hrudi nebo hrdle.

Pálení žáhy vnímáme různě - od pocitu pálení na hrudi po kyselou chuť vzadu v krku. Problém nejčastěji nastává po požití určitých potravin, které mnozí z nás konzumují denně.

Číst více