Chilli papričky představující pocit pálení při pálení žáhy

Léčba pálení žáhy

Jak předcházet pálení žáhy? 

Taška s všedními potřebami a Rennie

Rennie je rychle účinkující léčivý přípravek při pálení žáhy a překyselení žaludku. Když vás postihne pálení žáhy, Rennie nepříjemné a bolestivé symptomy rychle zmírní.

Rennie řeší problém kyselého obsahu žaludku - při jeho refluxu tak nedochází k poškození jícnové sliznice. Rennie působí lokálně.

Antacidum Rennie obsahující uhličitan vápenatý a hořečnatý rychle neutralizuje nadbytek žaludeční kyseliny a přemění ji na vodu a další přirozené látky. Rennie lze užívat kdykoliv podle potřeby k rychlému zmírnění projevů pálení žáhy a překyselení žaludku.

Informace o kompletní řadě přípravků Rennie.

Jak předcházet pálení žáhy?

Pálení žáhy postihne čas od čas snad každého. Zde je několik tipů, jak docílit rychlé úlevy:

 • Tři hodiny po jídle, kdy tvorba žaludeční šťávy dosahuje vrcholu, si nelehejte. Gravitace pomáhá ve vzpřímené poloze udržovat obsah žaludku na svém místě.
 • Pokud se vám pálení žáhy zhoršuje po cvičení, zkuste vypít dostatečné množství vody, které podpoří hydrataci i trávení. Chcete-li se vyhnout pálení žáhy, je dobré s cvičením začít alespoň dvě hodiny po jídle.
 • Nenoste upnuté oblečení, zejména v oblasti pasu. Může vyvíjet tlak na váš žaludek a tím spustit pálení žáhy.
 • Pálení žáhy může spouštět mastné, tučné jídlo, proto se snažte nepříjemným pocitům předcházet konzumací spíše libového masa a menších porcí. Vhodné je vyhnout se také kyselým a pikantním potravinám (např. grapefruitům, pomerančům, rajčatům, octu apod.). Vlivem na pálení žáhy jsou známy také alkohol, kofein a sycené nápoje (zejména kolového typu).
 • Příčiny a důsledky pálení žáhy mohou být u každého jiné. Zkuste si vést záznamy o projevech, které pociťujete, abyste zjistili, co vás ovlivňuje nejvíce.

Několik tipů pro úlevu od překyselení žaludku v noci:

 • Od pálení žáhy ve spánku vám může pomoci vyšší podložení hlavy. Tato poloha pomáhá zabraňovat zpětnému toku žaludeční šťávy do jícnu.
 • Zkuste bylinný čaj – na uklidnění žaludku jsou nejlepší zázvor, heřmánek nebo pampeliška.
 • Dbejte na to, co před spaním jíte a pijete – alkohol může uvolňovat jícnový svěrač, což vede ke zpětnému toku žaludeční štavy do jícnu. Snažte se večer vyhýbat mastným a kořeněným pokrmům, kofeinu a syceným nápojům.
 • Stres může vést ke zvýšené produkci žaludeční šťávy a zintenzivňovat pálení žáhy. Zkuste zmírnit svůj každodenní stres tím, že si večer dopřejete relaxační koupel nebo si přečtete dobrou knihu. Aspoň hodinu před spaním vypněte veškerá elektronická zařízení - modré světlo totiž potlačuje produkci tzv. spánkového hormonu, melatoninu, který má potenciálně pozitivní účinky na GERD.2

  2. Chojnacki, Cezary et al. “Does Melatonin Homeostasis Play a Role in Continuous Epigastric Pain Syndrome?” International Journal of Molecular Sciences 14.6 (2013): 12550–12562. PMC. Web. 4 Oct. 2017

Chcete se o pálení žáhy dozvědět více? Přečtěte si více informací o příčinách a důsledcích pálení žáhy.

 • Snídaně v pohybu: jednoduše a zdravě
 • EXISTUJE ROZDÍL MEZI JÍCNOVÝM REFLUXEM A PŘEKYSELENÍM ŽALUDKU?
 • Tipy, jak bojovat se stresem
 • CO ZPŮSOBUJE PÁLENÍ ŽÁHY
Alt text

Snídaně v pohybu: jednoduše a zdravě

Ačkoliv je snídaně považována za nejdůležitější jídlo dne, mnozí z nás ji často obětují a raději si ještě několik minutek přispí.

Ranní spěch však nutně nemusí znamenat, že zůstanete bez snídaně.

Spolu s Rennie se podíváme na báječné snídaně, které se dají připravit během okamžiku a zvládnete si je vzít s sebou při dobíhání autobusu...

Číst více
Alt text

EXISTUJE ROZDÍL MEZI JÍCNOVÝM REFLUXEM A PŘEKYSELENÍM ŽALUDKU?

Termíny "reflux žaludeční šťávy" a "překyselení žaludku" se poměrně často zaměňují a lidé často ani nevědí, jaký je mezi nimi vlastně rozdíl.

Ale ve skutečnosti je mezi nimi rozdílů hned několik. Překyselení žaludku není jen slabší formou refluxu, jak se mnozí domnívají.

Rennie se na tyto dva problémy důkladně podívalo a sestavilo tuto příručku, která vám vysvětlí hlavní rozdíly.

Číst více
Alt text

Tipy, jak bojovat se stresem

Na pálení žáhy nebo na překyselení žaludku se může významně podílet stres - o důvod víc, proč v rámci boje se stresem začít žít zdravě.

Hledání nových možností relaxace a zvládání stresových situací nemusí nutně stát obrovské množství času a peněz. Celou řadu věcí, které vám v životě uleví od stresu, můžete začít dělat už dnes.

Rennie vám ukáže několik skvělých věcí, kterými můžete své napětí zmírnit...

Číst více
Alt text

CO ZPŮSOBUJE PÁLENÍ ŽÁHY

Pálení žáhy denně ovlivňuje tisíce lidí a pro některé z nich představuje až extrémně nepříjemný pocit.

Pálení žáhy vzniká často následkem refluxu žaludeční šťávy do jícnu a pociťujeme je jako pálení v hrudi nebo hrdle.

Pálení žáhy vnímáme různě - od pocitu pálení na hrudi po kyselou chuť vzadu v krku. Problém nejčastěji nastává po požití určitých potravin, které mnozí z nás konzumují denně.

Číst více