Rennie
Nejčastější dotazy

Jak Rennie [Rennie, Rennie Spearmint bez cukru] funguje?

Rennie je antacidum, které působí přímo v žaludku, kde neutralizuje nadbytek žaludeční kyseliny a ulevuje od nepříjemného pocitu pálení žáhy a překyselení žaludku.

Je Rennie vhodné pro děti?

Všechny produkty Rennie jsou vhodné pouze pro dospělé a dospívající starší 15 let.

Obsahuje Rennie aspartam?

Ne, produkty Rennie neobsahují aspartam.

Může se Rennie užívat během těhotenství?

Užívání Rennie je vhodné, pokud trpíte pálením žáhy během těhotenství, ale musíte dodržovat příslušné pokyny popsané v příbalové informaci. Těhotné ženy by neměly během užívání Rennie konzumovat nadměrné množství mléčných výrobků. Užívání jakýchkoliv léčivých přípravků v těhotenství však nejdřív konzultujte s lékařem nebo s lékárníkem.

Může se Rennie užívat při kojení?

Užívání Rennie je možné při kojení za dodržení pokynů vašeho ošetřujícího lékaře a v souladu s příbalovou informací.

Kde mohu zakoupit Rennie?

Rennie je k dostání ve většině lékáren, nebo on-line.

Obsahuje Rennie cukr?

Většina produktů z řady Rennie obsahuje malé množství cukru, ale Rennie Spearmint bez cukru neobsahuje žádný cukr.

Je Rennie vhodné pro diabetiky?

Rennie Spearmint bez cukru neobsahuje žádný cukr. Nemáme žádná konkrétní doporučení pro lidi trpící diabetem, a proto doporučujeme vše konzultovat s lékařem.

Kolik tablet denně mohu užívat?

Pokud užíváte Rennie nebo Rennie Spearmint bez cukru, nepřekračujte dávku 11 žvýkacích tablet denně. Ohledně užívání v těhotenství klikněte ZDE a poraďte se se svým lékařem.

Kdy mám Rennie užívat?

Rennie můžeme užívat před spaním nebo kdykoliv při obtížích. Neutralizace přebytku žaludeční kyseliny zajistí úlevu od nepříjemného pocitu pálení žáhy a překyselení žaludku.

Nejčastější dotazy k Rennie a antacidům

Přečtěte si nejčastější dotazy k antacidům, které vám pomohou určit nejvhodnější léčbu pálení žáhy a překyselení žaludku.

Na těchto webových stránkách najdete celou řadu informací o všech potížích, které tablety Rennie dokáží léčit.

Nejčastější dotazy k antacidům

Co je to antacidum?

Antacidum je látka, která neutralizuje žaludeční šťávu.

Co jsou to algináty?

Algináty jsou aktivní látky, které tvoří ochrannou vrstvu na povrchu obsahu žaludku, čímž dochází k omezení refluxu žaludeční šťávy.

Co se stane, pokud budu brát antacida delší dobu?

Antacida řeší pouze symptomy, nikoliv vlastní příčinu. Pokud pozorujete symptomy déle než 14 dní, obraťte se na svého lékaře, aby potvrdil, že nejde o nic vážného. Lékař vám také poradí, jak své potíže správně řešit.

Jak mi může lékař pomoci s pálením žáhy a překyselením žaludku?

Váš lékař může analyzovat váš životní styl a dosavadní léčbu. Pak může rozhodnout, že budete v užívání antacid pokračovat, případně vám nabídne jinou léčbu nebo vás odkáže na specialistu.

Jaký je rozdíl mezi pálením žáhy a překyselením žaludku?

Ačkoliv lidé často oba termíny zaměňují, mezi pálením žáhy a překyselením žaludku je určitý rozdíl.

Překyselení žaludku způsobuje pálení žáhy - pocit pálení nebo horkosti, který začíná v oblasti hrudi nebo hrdla a dostavuje se ve vlnách. Nejčastějším důvodem bývá zpětný tok žaludeční šťávy nahoru do jícnu, kde působí bolest a nepříjemné pocity.

Překyselení žaludku je obecný termín, který označuje více projevů - např. pálení žáhy, ale i jakákoliv bolest či nepříjemné pocity v oblasti žaludku po jídle. Za spuštěním větší produkce kyseliny solné v žaludku stojí např. pikantní a kořeněná jídla, alkohol a sladkosti.